O autorze

DSC08045bNazywam się Bartosz Kowalak i jestem prawnikiem, radcą prawnym, do tego jeszcze wspólnikiem w Kancelarii Adwokacko Radcowskiej Kacprzak Kowalak spółka partnerska w Poznaniu. Kilka informacji więcej można znaleźć na naszej stronie: http://www.prawnikpoznanski.pl. Poza odszkodowaniami zajmuje się tez sprawami spadkowymi.

W zasadzie od początku kariery zawodowej miałem i nadal mam do czynienia z sprawami związanymi z dochodzeniem odszkodowań, czy to za wypadki drogowe, czy inne zdarzenia powodujące, iż u jednej osoby z winy drugiej dochodzi do powstania szkody na osobie lub w majątku. W skrócie można by więc napisać, iż obracam się w dziedzinie, która można by dla potrzeb niniejszego bloga nazwać prawem odszkodowań. Prawem odszkodowań- a więc odpowiedzią na pytanie, kto, za co, komu i ile ma zapłacić, gdy zawinił.

Temat ten w zasadzie sprawia mi satysfakcję zawodową, tak więc jest to dziedzina prawa, z która lubię się mierzyć. Dlatego też  postanowiłem także poza polem działania jakim jest sądowa wokanda spróbować moich sił także poprzez to medium jakim jest niniejszy blog.

Chciałbym tutaj pisać o ciekawych rzeczach, często ciekawostkach, związanych z odszkodowaniami. Podzielić się moimi przemyśleniami czy też może udzielić jakieś rady.

Tak wiec zapraszam do czytania.

Pozdrawiam

Bartosz Kowalak

bartosz.kowalak@kacprzak.pl

tel.: +48  795 777 519

www.prawnikpoznanski.pl

119 myśli na temat “O autorze”

 1. Witam serdecznie miałam stłuczke w maju 2017 i odszkodowanie jest ok ale pomimo przesłania fv za cholowanie dostałam kwotę na 150 zł mimo tego iż fv jest na kwotę prawie 700 zł. Jak napisać odwołanie od tej decyzji.

  Polubienie

 2. Witam. Panie Bartoszu… w ubezpieczeniu mojego męża jest wyszczególniony zabieg ablacje. W ubiegłym tygodniu mąż miał wykonany zabieg krioablacji i oczywiscie PZU odrzucilo mozliwosc wyplaty odszkodowania. Twierdzą że krioablacja to nie ablacja, bo ablacja jest wykonana pradem a krioablacja polega na mrozeniu zył. Czy mamy szanse na wyplate pieniedzy? Pozdrawiam.

  Polubienie

  1. Dzień dobry, Pani Moniko niestety nie umiem odpowiedziedz na to pytanie, to jest w zasadzie kwestia wiedzy medycznej. Trzeba by skonsultować z lekarzem, czy krioablacja jest rodzajem ablacji. Mi te terminy nic nie mówią.

   Polubienie

    1. No właśnie wiem. Ale nam tego nie uwzględnili, bo w regulaminie maja mapisane, że wykonanie zabiegu ablacji prądem. Myślę, że moje odwołanie nic nie da niestety 😦

     Polubione przez 1 osoba

       1. Monika, mój mąż jest w podobnej sytuacji, dziś dostał odmowę wypłaty odszkodowania, będzie się odwoływał. Kiedy PZU tworzyło swoje OWU tj. 2007 r. krioablacja nie była w Polsce wykonywana, teraz jest. Rozmawialiśmy z lekarzem, będziemy się starać o opinie na piśmie. Jest to najnowsza metoda ablacji. Pod pojęciem ablacji mieści się ablacja RF (wykorzystująca prąd o częstotliwości radiowej) i tę metodę wymienia w OWU PZU oraz krioablacja. PZU nie posługuje się nazwą ablacja RF tylko „ablacja” w której mieszczą sie obydwie metody. Obydwa zabiegi przebiegają identycznie, zastosowana jest tylko inna energia, czyli aplikuje się zimno. Obydwa zabiegi stosuje się w tym samym celu, tj. zniszczenia dodatkowej drogi przewodzenia lub ogniska w sercu, które przyczyniają się do arytmii, z tym że albo się „wypala” albo zamraża.

        Polubione przez 1 osoba

        1. Problem w tym, że Pzu robi wszystko, żeby nie wypłacać pieniędzy. Równiez planujemy odwołanie. Obawiam się jednak ,że skoro w OWU mają konkretną ablację wykonaną prądem nie wygramy z nimi… W ogólnych warunkach ubezpieczenia mojego męza jest tylko ablacja wymieniona, ale w odmowie odsylaja do paragrafu, w którym pisze o tym prądzie

         Polubienie

          1. No właśnie w OWU jest ablacja prądem. W polisie męża jest tylko wymieniona ablacja bez wyszczegolniania jaka konkretnie

           Polubienie

          2. Może tu zachodzić sytuacja sprzeczności między owu a polisą, zwłaszcza że owu może tu wprowadzać zapis niezgodny z wiedzą medyczną. Wówczas decyduje polisa.

           Polubienie

 3. w OWU PZU posługuje się nieaktualną, niezgodna z aktualnym stanem wiedzy medycznej definicja ablacji. Myslę, że warto pisać odwołanie, zgodnie z decyzją Prezesa UOKiK, taka nieaktualna definicja to rażące naruszenie przepisów z ich strony. proponuję dotrzeć do tej decyzji, można dużo skorzystać. Poza tym w licznych publikacjach krioablacja mieści się pod pojęciem ablacji, w wypisie ze szpitala mojego męża to pojęcie jest również użyte naprzemiennie. W wykazie świadczeń gwarantowanych, krioablacja, ablacja laserowa, ,mikrofalowa i falami radiowymi mieści się w jednym świadczeniu pod jednym kodem ICD 37.342 – Ablacja tkanki mięśnia sercowego. OWU z tego co zdążyłam sprawdzić zostały wydane w 2007 roku, metoda ablacyjna – krio została wprowadzona i jest stosowana u nas od 2008 roku, może stąd „przestarzała” definicja. Monika spróbujmy połączyć siły 🙂 Pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

  1. DECYZJA RWR 28/2010 PREZES URZĘDU OCHRONY KONKURENCJI I KONSUMENTÓW DELEGATURA WE WROCŁAWIU. Decyzja odnosi się co prawda do definicji zawału serca, ale moim zdaniem poruszony problem zgodności definicji z aktualnym stanem wiedzy medycznej można odnieść w dużej mierze do naszej sytuacji.

   Polubione przez 1 osoba

   1. Myśle ,że PZU doskonale sobie zdaje z tego sprawę. Liczą na to, ze nawet jak znowu odrzucą odwołanie nikt nie zdecyduję się na wstąpienie na drogę sądową. Wiedzą to zapewne z doświadczenia..;) zawsze powołują sie na swojego lekarza orzecznika. Musimy jakoś ,,mądrze” skonstruować pismo odwołujące ich decyzję… Ale … Mam wątpliwości czy nam to uwzględnią… Może jak byśmy zaczęły ,,sypać” im paragrafami to może… 🙂

    Polubione przez 1 osoba

    1. No to sypniemy 🙂 Dla mnie to świeża sprawa, dziś dostaliśmy odmowę, ale nie zostawię tego tak, jeśli trzeba skorzystam z pomocy prawnika (nawet gdyby miało mi się to nie opłacać), bo denerwuje mnie to, że robią z ludzi idiotów. Jutro mąż weźmie od pracodawcy polisę i będę analizować słowo po słowie. zamierzam zwrócić się do lekarza o opinię pisemną, choć nie wiem, czy będzie „mu się chciało”. Jeśli odmówi, zwrócę się do UOKiK a na jego wniosek specjaliści będą musieli udzielić odpowiedzi. Jutro siadam do przepisów… Daj znać jak Tobie idzie 🙂

     Polubione przez 1 osoba

        1. Dzisiaj dostałam odpowiedź z UOKiK. Odsyłają mnie do Rzecznika Finansowego. Napisałam e-mail o poradę oraz wysłałam wszystkie dokumenty. Zobaczymy co odpiszą. Obawiam się tylko, że czas oczekiwania może być dłuuuugi… i będę musiała i tak złożyć jakieś odwołanie od decyzji do PZU

         Polubione przez 1 osoba

         1. Monika, możesz mi przesłać treść swojego e-maila do rzecznika finansowego? Może napisze również w podobnym tonie i jak zobaczą, że sprawa nie jest odosobniona, to szybciej się nad tym pochylą:-) podaje mój-mail: edynet@wp.pl.

          Polubienie

 4. Wysłaliśmy dziś swoje odwołanie, niestety żadna z instytucji specjalizujących się w kardiologii do dnia dzisiejszego nam nie odpisała, więc chyba nie ma na co czekać. Tak więc oczekujemy na odpowiedź z PZU. Nawet jak niczego od nich nie wyegzekwujemy to trochę się „pokopiemy”:-)

  Polubienie

   1. Głównie na ustawę o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (art. 5) i art. 385 §2 i 385 (1) k.c. Przywołaliśmy również wykaz świadczeń gwarantowanych, gdzie krioablacja mieści się w tej samej procedurze co ablacja RF, pod jednym kodem.

    Polubienie

  1. Ciężka sprawa… Mi PZU również reklamację, które złożyłam w związku z ich odmowa wypłaty. Zwróciłam się o pomoc do Rzecznika Finansowego i zobaczymy. Ale najpierw musi Pan złożyć reklamację do Pzu

   Polubione przez 1 osoba

 5. Złożyłem reklamację, ale pewnie odpiszą w podobnym tonie jak w pierwotnym piśmie, czyli że PZU płaci za ablację prądem, a nie krio. KIedy ten Rzecznik Finansowy coś odpowie? MA na to jakiś termin urzędowy?

  Polubione przez 1 osoba

  1. Rzecznik mi odpowiedział szybko, ale wówczas nie miałam jeszcze odpowiedzi na reklamację z PZU. Mają podobne zdanie do naszego, ale PZU samo zaleca odwołanie się do rzecznika, więc ciekawe czy coś wskuramy.

   Polubione przez 1 osoba

    1. Najpierw trzeba złożyć reklamację do PZU, dopiero jak będzie wyczerpana droga reklamacji, należy odpowiedź na nią załączyć do wniosku o interwencję do Rzecznika finansowego. Inaczej Rzecznik nie zajmie się nasza sprawą.

     Polubione przez 1 osoba

    1. Piszą, że nawet do pół roku. W moim przypadku, wystosował pismo do PZU po ok. 1,5 m-ca. Teraz czekamy jak się odniesie do tego Ubezpieczyciel – ma na odpowiedź Rzecznikowi 30 dni. Tak więc czekamy

     Polubione przez 1 osoba

 6. Witam Serdecznie pisze z małym pytaniem.Poniewaz kilkanascie dni temu zostałem złapany przez policje bez prawajazdy.W Dodatku dostałem mandat i policja nie pozwoliła zabrac drugiej osobie samochodu postanowili zabrac auto lawet za która musiałem zapłacic 400zł Ztego co mi wiadomo czy jest mozliwosc wystawienia wniosku o zwrot tych kosztów??od laweciarza?? Policjant adekwatnie zaprzeczał ze nie ma mozliwosci zabrania auta i nawet nie było mowy poprostu jak by niechciał rozmawiac.Wiem ze było głosno ze Policja w Gorzowie Wlkp ma układy z laweciarzami zeby mogli zarobic na osobie złapanej,Np.Bez uprawnien do kierowania pojazdem

  Polubienie

 7. Jestem w podobnej sytuacji jak p.Monika i p.Edyta też jestem po krioablacji i czekam na odpowiedź zPZU . Myślę że będzie podobna do państwa odpowiedzi dlatego chętnie przyłącze się do państwa odwołań.

  Polubienie

   1. Witam, otrzymałam dzisiaj do wiadomości odpowiedź PZU na interwencję RF. Jak było do przewidzenia, utrzymują swoją decyzję i odmawiają wypłaty odszkodowania. Żadne argumenty RF nie przemawiają, PZU uważa, że może dowolnie formułować warunki OWU, a rozpatrzenie tego roszczenia nie wymaga ich zdaniem opinii lekarskiej. Moim zdaniem bzdury i z pewnością wystąpię na drogę sądową. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku definicji zawału serca, o którym wspomniał bartoszkowalak i skończyło się to ogromną karą nałożona na PZU. Proponuję abyście wszyscy składali wnioski o interwencję Rzecznika Finansowego, może jeśli zobaczą, że przypadek nie jest odosobniony, zostanie wszczęte postępowanie z urzędu i dobiorą się ubezpieczycielowi do skóry. Odpowiedź, którą przesłali nie odnosi się absolutnie do moich i RF zarzutów i wątpliwości. Ja z pewnością wystąpię na drogę sądową, jeśli tylko otrzymam odpowiedź od RF. Mam świadomość, że finansowo mogę stracić, ale nie odpuszczę.

    Polubienie

     1. Ja wiem, że rzecznik popiera nasze stanowisko. Jednak PZU idzie w zaparte na zasadzie „nie bo nie”. Jest nadzieja, że jak wszyscy wyślemy prośbę do rzecznika o interwencję, może przyjrzeć się temu problemowi i drążyć temat, jak to było w przypadku definicji zawału serca stosowanej przez PZU. Ubezpieczyciel został ukarany bardzo wysoką karą, nakazano zmianę definicję i dostosowanie jej do zgodnej z aktualnym stanem wiedzy medycznej. Trzeba próbować. PZU liczy na to, że nam się nie będzie chciało.

      Polubienie

      1. Niech Panstwo rozważa także powiadomienie UOKIKu-to chyba z jego inicjatywy doszło do uznania OWU PZU z zawałem serca za majace charakter abuzywny.
       Tutaj mogą postapic tak samo i uznac, iż PZU narusza zbiorowe interesy konsumentów.

       Polubienie

 8. Witam
  Jestem w podobnej sytuacji po ablacji z czynnikiem zimna a nie prądem. Zabieg miałem wykonany 16 kwietnia br. w koszalińskim szpitalu .
  Na skierowaniu do szpitala miałem wpisane że jestem zakwalifikowany do wykonanaia zabiegu ablacji . Lekarze na oddziale szpitalnym używali tylko słowa ablacja . W wypisie miałem wpisane krioablacja . Po trafieniu na SOR z powikłaniami wpisane znowu że po ablacji jestem .
  Z PZU dostałem odmowę wypłaty za leczenie specjalistyczne . Także chcę złożyć reklamację a jak nie to wejść na drogę sądową dla zasady że robią z ludzi debili .
  Warunki ubezpieczenia dla poziomu medycyny sprzed nie wiadomo jakiego czasu .
  Także chcę dołączyć do Waszego grona osób by wspólnymi siłami coś wywalczyć na tym polu . Choćby dla przyszłych pacjentów po ablacji wykonanej czynnikiem zimna .

  Polubienie

   1. PZU odpisało Rzecznikowi na interwencję w mojej sprawie ok. miesiąc temu, jednak Rzecznik jeszcze mi nie odpowiedział nic. Mam nadzieję, że przyglądają się sprawie. Odpowiedź PZU na zasadzie „nie bo nie” strasznie mnie irytuje i tez z pewnością tego nie odpuszczę. Ponawiam apel, abyśmy wszyscy zwrócili się do rzecznika. Wówczas rzecznik może z urzędu zgłosić sprawę do UOKiK, ponieważ sprawa dotyczy interesu wielu osób.

    Polubienie

 9. Tak, tak. Najpierw korespondencja z PZU, po 2-giej odmowie PZU skierowałem się do RF. Ile czasu ma RF na pismo do PZU? Potem pewnie PZU ma 30 dni na odpowiedź?

  Polubienie

 10. Witam ja również 16 maja przechodziłem zabieg krioablacji , mimo tego co tu przeczytałem zgłosiłem prośbę o wypłatę świadczenia i będę o nie walczył.

  Polubienie

  1. Otrzymałam odpowiedź od RF, z informacją, że niestety ale, PZU po interwencji nadal utrzymuje swoje stanowisko, bla bla bla. Proponują jakieś rozwiązania, ale na razie nie czytałam całości, bo jestem poza domem. Przytoczę Wam fragmenty pisma w tym tygodniu (podobno jest tego 3 strony). Pozdrawiam

   Polubienie

 11. Witam w piątek dostałem drugą odpowiedź z pzu oczywiście negatywną odwołującą się do „owu”. Zostało mi odwołanie do RF co niezwłocznie uczynię .Myślę tak jak moi przedmówcy że powinniśmy się zjednoczyć w działaniach prawnych

  Polubienie

 12. Mój mąż też jest po zabiegu ablacji i złożyliśmy papiery do PZU dziś nam przyszło ze odmawiają wypłaty mogą państwo mi pomoc jak dalej działać w tej sprawie

  Polubienie

 13. Ja miałem również identyczny przypadek . W maju 2018 r. miałem krioablację i również PZU odmówiło mi wypłaty świadczenia z powodu innej nazwy zabiegu ( że nie była to ablacja!!!). Jestem już po wszystkich możliwych odwołaniach w PZU i pozostaje mi jedynie skierować sprawę do Rzecznika Finansów lub do Sądu. Mój adres mailowy : wysoki10@wp.pl i również jestem za tym aby skierować jakiś pozew zbiorowy bo to jest oszustwo PZU w „biały dzień”!

  Polubienie

  1. Witam
   Czy udało się coś wskurać w sprawie wypłaty odszkodowania. Pytam gdyż mam identyczną sytuację I PZU nie wypłaiło świadczenia

   Polubienie

 14. Z tym pozwem zbiorowym może być ciężko, bo jesteśmy z różnych stron Polski. Pytanie, co może zdziałać RF, jak kolejna już osoba napisze do niego. Jakie on ma możliwości? Ja właśnie dostałem jego kopię pisma do PZU. Pewnie jak zwykle PZU wyśle go na drzewo. Nie wiem, co dalej.

  Polubienie

 15. Dzień Dobry, Panie Bartoszu znajduję się w nieco patowej sytuacji. 29 czerwca miałam kolizję. Sprawca ubezpieczony w link4. Samochod zastepczy otrzymałam i większych kłopotów nie było. Niestety teraz zaczęły się schody ponieważ serwis samochodowy z którego pozyskałam samochód zastępczy nie zrobił jeszcze wyceny dla TU, ale najprawdopodobniej będzie to szkoda całkowita. 03. 08. 2019 powinnam wyjechać na wczasy-planowane od marca tego roku-z 3-letnią córeczką do miejscowości Wieniotowo (o zgrozo nie dojeżdża tam pociąg) na 14 dni. W sytuacji szkody całkowitej i wypłaty niepełnej kwoty wartości mojego pojazdu boję się, że nie zdąże nabyć innego samochodu i zostanę bez samochodu zastępczego, własnego auta, zdana na transport publiczny z 3 letnim dzieckiem, bagażami i wizją pokonania 600 kilometrów. A wakacje są dla mnie sprawą bardzo ważną i planowaną właśnie ze względu na dziecko.
  Byłabym wdzięczna za każdą poradę i pomoc.

  Polubienie

 16. Panoe Bartoszu mam takie pytanie podczas krioablacji (za ktoa nie dostalem odszkodowania) ale to osobny temat, lekarze uszkodzili mi cytat z wypisu „jatrogenne porazenie nerwu przeponowego” czy moge soe starac o jakies dodatkowe odszkodowanie?

  Polubienie

 17. Jestem w takiej samej sytuacji.PZU nie chce wypłacić ubezpieczania za krioablacje. Czy udało się komuś wygrać w tej sprawie?pozdrawiam

  Polubienie

  1. Klasyka. Jestem w podobnej sytuacji. Zaczynam od reklamacji a potem na drogę sądową. Dochodzę do wniosku, że nie warto się ubezpieczać,zawsze coś wynajdą aby uniknąć wypłaty za szkodę.

   Polubienie

 18. Dzień dobry,

  mam na imię Patrycja i chciałabym zaproponować Państwu stworzenie nowej strony internetowej. Oferujemy korzystne warunki finansowe i wyręczamy naszych klientów w wielu sprawach.

  Jeśli są Państwo zainteresowani, to z przyjemnością zaprezentujemy szczegóły naszej propozycji. Gwarantuję, że trudno znaleźć na rynku korzystniejszą.

  Bardzo proszę o odpowiedź na adres sprzedaz@densito.pl lub kontakt z działem handlowym pod numerem telefonu 792-519-647.

  Miłego dnia, Patrycja Wozniak

  Polubienie

 19. Dzień dobry
  Przeszedłem ostatnio krioablacje i tak jak zapewne wszystkim – PZU odmówiło wypłaty. Czy ktoś z Państwa może udostępnić odpowiedź Rzecznika Finansowego lub biegłego sądowego w w/w sprawie? Z góry dziękuje za pomoc, powoli przygotowuje sie do batalii o sprawiedliwość. Mój adres: robertres@o2.pl

  Polubienie

 20. Ja póki co sprawę zgłosiłem do Rzecznika Finansowego, czekam na odpowiedz. Rozmawiałem ze swoim kardiologiem, który był zażenowany postawą PZU i pomógł mi napisać roszczenie . Jak będę znał stanowisko RF dam znać.

  Polubienie

  1. Odpowie z pewnością tak jak mi…z przykrością informuję, ze nie RF nie posiada uprawnień do zmiany stanowiska ubezpieczyciela…….. Proszę rozważyć możliwość zakończenia sporu z Zakładem ubezpieczeń w drodze pozasądowego polubownego postępowania przed RF itd itp… i 4 strony z kawałkiem wyjaśnień… 🙂 Odechciało mi się

   Polubienie

   1. @Edyta – zgadza sie, RF tylko wydaje opinie, nie ma mocy aby narzucic zmiane stanowiska. Ale ta opinia będzie pomocna w razie postępowania sądowego, na które jestem przygotowany. Ja im nie odpuszczę, rozmawiałem juz z prawnikiem i sprawa jest do wygrania (oczywiście część pieniędzy trafi do prawnika). Do tego ja, moja rodzina i kilku znajomych rezygnuje z ubezpieczeń grupowych, bo tak na prawd nic one nie dają. Chyba ze trafi sie śmierć ubezpieczonego.

    Polubienie

 21. Dzień dobry,

  na imię mam Monika i chciałabym dowiedzieć się czy reklamowali Państwo swoje usługi lub produkty przez reklamy e-mail?
  Jest to doskonałe i niezwykle skuteczne źródło nowych klientów i zamówień. Nasza firma specjalizuje się w tego typu kampaniach i dostarcza wszelkie konieczne rzeczy potrzebne do jej przeprowadzenia.

  Jeśli chcieliby Państwo poznać konkrety – bardzo proszę o odpowiedź lub wiadomość na adres biuro@marketingwemail.pl. Skontaktujemy się i przedstawimy niezobowiązującą propozycję.

  Pozdrawiam, Monika

  Polubienie

 22. RF stoi po stronie PZU (dostałem pismo). Zostaje droga prawna, ale po konsultacjach z prawnikami – na dwoje babka wróżyła z wygraną. Moze po założeniu sprawy, PZU poszłoby na ugode? Ale to są spekulacje . Temat trochę podobny z 2010 jak UOKiK nałożył kare za zbyt wąską definicje zawału serca przy odszkodowaniach. No i ewentualnie trzecia opcja – sprawa dla dziennikarzy, ale to juz spora ekipa osób po krioablacji musiałaby sie zebrać.

  Polubienie

 23. Witam! Mam pytanie odnośnie leczenia specjalistycznego ablacji prądem a mianowicie w zeszłym roku pod koniec sierpnia miałem taki zabieg i PZU wypłaciło mi odszkodowanie, a drugi zabieg miałem pod koniec lipca tego roku czy należy mi się znowu odszkodowanie .

  Polubienie

 24. Dzień dobry,

  mam na imię Patrycja i chciałabym przedstawić Państwu ofertę na stworzenie nowej strony www. Oferujemy bardzo atrakcyjne warunki współpracy i wyręczamy naszych klientów w wielu sprawach.

  Jeśli są Państwo zainteresowani, to z przyjemnością przedstawię szczegóły naszej propozycji. Zapewniam, że ciężko znaleźć na rynku bardziej atrakcyjną.

  Bardzo proszę o odpowiedź na adres sprzedaz@densito.pl lub kontakt z działem handlowym pod numerem telefonu 792-519-647.

  Pozdrawiam, Patrycja Piatek

  Polubienie

 25. Witam.Też jestem po zabiegu krioablacji.Oczywiście PZU odmówiło wypłaty odszkodowania .Pomocy.Czy ktos z Państwa wygrał batalię z ubezpieczycielem.Proszę o jakieś info.Jak napisać mądrze reklamację.Pozdrawiam.

  Polubienie

  1. Dzień dobry. Monika – ja miałem napisany wniosek przez kardiologa, który mi wykonywał krioablacje (był generalnie bardzo oburzony tym, ze PZU odmówiło wypłaty ubezpieczenia). Tak jak juz pisałem na forum, zgłosiłem sprawę do Rzecznika Finansowego, który opowiedział sie po stronie PZU. Nie znam niestety nikogo ( ani mój kardiolog), kto zgłosił sprawe do sądu. Dla prawników to nasze odszkodowanie jest bardzo małe i nikt za bardzo nie chce sie tym zajmować. Także jedynie co by nam pozostało, to sprawe nagłośnić w mediach, u dziennikarzy. Ale to juz wiecej osób by musiało sie zebrać.

   Polubienie

   1. To samo spotkało moją żone. Identyczny problem. Po raz kolejny odmowa świadczenia przez PZU za zabieg krioablacji. I co możemy , my szare żuczki zrobić.

    Polubienie

   2. Ja zgłaszałam do sądu wydz.cywilny
    Sąd wydał nakaz zapłaty pzu zgłosiło sprzeciw walczę dalej będzie sprawa
    A tak nawiasem mówiąc od września 2020 roku w OWU jest zapis który uznaje ablację zimnem!!

    Polubienie

     1. We wrześniu 2020 PZU zmienił OWU i wpisali do definicji ablacji niską temperaturę. Czy w związku z ty, że od zabiegu nie upłynęły 3 lata, mogę ponownie wystąpić o wypłatę świadczenia? czy też te warunki mnie nie obejmują, bo do ubezpieczenia przystąpiłem przed zmianą OWU?

      Polubienie

 26. Dzień dobry,

  mam na imię Patrycja i chciałabym przedstawić Państwu ofertę na wykonanie nowej strony www. Oferujemy bardzo korzystne warunki finansowe i wyręczamy naszych klientów w wielu sprawach.

  Jeśli są Państwo zainteresowani, to z przyjemnością zaprezentujemy szczegóły naszej oferty. Gwarantuję, że trudno znaleźć na rynku bardziej atrakcyjną.

  Bardzo proszę o odpowiedź na adres sprzedaz@densito.pl lub kontakt z działem handlowym pod numerem 792-519-647.

  Miłego dnia, Patrycja Dys

  Polubienie

 27. Krioablacja w marcu 2021. PZU odmawia wypłaty odkszkodowania. Krioablacja nie jest zgodna z definicją ablacji z OWU. Nie było prądu = się nie należy 😦

  Polubienie

  1. Sławek, ale z tego co prześledziłam, we wrześniu ubiegłego roku PZU zmieniło OWu i wpisali do definicji ablacji zabieg krio… więc już nie rozumiem teraz dlaczego odmawiają

   Polubienie

   1. PZU wprowadziło dwa kody dla definicji ablacji, ten kwalifikujących leczenie zimnem (41) dotyczy osób przystępujących do ubezpieczenie po jego wprowadzeniu, my z dłuższym stażem mamy kod 32 i dla nas tylko prąd. Mamy więc podwójny standard.

    Polubienie

 28. Witam,
  Również dostalam decyzje odmowna ws. ablacji. Mam pytanie czy jeżeli w karcie informacyjnej ze szpitala widnieje informacja o przeprowadzonym zabiegu krioablacji oraz występuje również termin ablacji jest szansa na skuteczne odwołanie od decyzji PZU?

  Polubienie

  1. Myślę, że szansa jest duża, ja otrzymałam od RF bardzo krytyczną opinię wobec PZU, problem w tym, że Rzecznik może wydać tylko opinię. PZU podtrzymuję swoją decyzję, więc pozostaje sąd.
   Proponuję połączyć nasze siły.

   Polubienie

 29. Witam!!!
  Jestem w podobnej sytuacji. Pod koniec maja miałem krioablację i PZU wycofuje się z wypłatą odszkodowania. Jestem po odwołaniu i negatywnej odpowiedzi PZU. Będę teraz zwracał się do Rzecznika Finansowego

  Polubienie

  1. Trzeba się odwoływać, najlepiej byłoby wystosować pozew zbiorowy do sądu cywilnego, bo solo, ewentualne odszkodowanie będzie na opłaty dla prawników, PZU podtrzymuje swoje stanowisko do końca, więc aż do wyroku SN. Ja wyczerpałam już skargę do RF, jest po naszej stronie, ale to tylko opinia, więc dla PZU to nic. Dzisiaj napisałam wniosek o pozasądowe polubowne rozstrzygnięcie sporu przez RF.

   Polubienie

 30. Miałam zabieg ablacji 29 października tego roku, PZU wypłaciło mi 195 zł, czyli procentową część należnej kwoty. Napisałam odwołanie, skoro uznali ablację to powinni wypłacić 110%

  Polubienie

 31. Witam serdecznie jestem w podobnej sytuacji tj. odmowa wypłaty za ablację (wykonano krioablację).
  Czy komukolwiek udało się wygrać z PZU ? z góry dziękuję za odpowiedź.
  Jeśli ktokolwiek ma jakieś sugestie to bardzo proszę na maila wcek@wp.pl

  Polubienie

  1. Moja sprawa zakończyła się niczym.
   Po rocznej korespondencji z RF i podjętej próbie negocjacji, otrzymałam ostateczną odpowiedź, że Rzecznik nie posiada kompetencji ad wpływu na decyzję ubezpieczyciela. Reasumując nie rozumię po co ta instytucja. Być może jednak, moja sprawa miała jednak wpływ na zmianę sposobu zawierania nowych umów przez PZU.
   W zakładzie pracy(mamy ubezpiczenie zbiorowe) podpisaliśmy nowe polisy, oprócz tabeli swiadczeń dołączono pełną wersję OWU. Natomiast ogólnodostępna strona w Internecie jest już nieaktywne.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: