O wyłudzaniu odszkodowań w kinie rosyjskim

Wpis dzisiejszy może trochę off-topicowy, ale nie do końca. W końcu blog o odszkodowaniach nie musi pisać tylko o problemach na sali sądowej.

W każdym razie w ramach odbywającego się obecnie w Poznaniu festiwalu filmów rosyjskich Sputnik  miałem okazję w dniu wczorajszym obejrzeć film „Podrzutki” Iwana Twierdowskiego.

Film godny wspomnienia na niniejszym blogu, iż główny bohater bierze udział w procesie wyłudzania odszkodowań od sprawców wypadków drogowych.

Wyłudzanie, to następuje w ten sposób, iż młody chłopak skacze na auta doznając obrażeń ciała. Cała akacja jest oczywiście monitorowana przez skorumpowaną Policję, skorumpowaną załogę karetki pogotowia, skorumpowanego lekarza z OIOM-u. I dalej skorumpowanego prokuratora, skorumpowanego adwokata i skorumpowanego sędziego.

Co prawda, aż tak grubymi nićmi szyte układy korupcyjne raczej nawet w Rosji nie występują, to jednak dają pewien obraz problemu jakim jest wyłudzanie odszkodowań.

Parę lat temu nawet w moim mieście Poznaniu byłą zatrzymana grupa skupiająca w swoich szeregach  skorumpowanych funkcjonariuszy Policji. Wiec nie jest to problem li tylko rosyjski. Choć raczej nie sądzę, aby było wielu chętnych gotowych łamać sobie kości dla uzyskania odszkodowania, z którym i tak należałoby się podzielić z strukturami mafijnymi.

Sam film natomiast do obejrzenia, choć arcydziełem nazwać go nie można.

Autor: bartoszkowalak

Nazywam się Bartosz Kowalak i jestem prawnikiem, radcą prawnym, do tego jeszcze wspólnikiem w Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy Kancelaria Prawna w Poznaniu. Kilka informacji więcej można znaleźć na naszej stronie http://www.prawnikpoznanski.pl. W zasadzie od początku kariery zawodowej miałem i nadal mam do czynienia z sprawami związanymi z dochodzeniem odszkodowań, czy to za wypadki drogowe, czy inne zdarzenia powodujące, iż u jednej osoby z winy drugiej dochodzi do powstania szkody na osobie lub w majątku. W skrócie można by więc napisać, iż obracam się w dziedzinie, która można by dla potrzeb niniejszego bloga nazwać prawem odszkodowań. Prawem odszkodowań- a więc odpowiedzią na pytanie, kto, za co, komu i ile ma zapłacić, gdy zawinił. Temat ten w zasadzie sprawia mi satysfakcję zawodową, tak więc jest to dziedzina prawa,z która lubię się mierzyć. Dlatego też postanowiłem także poza polem działania jakim jest sądowa wokanda spróbować moich sił także poprzez to medium jakim jest niniejszy blog. Chciałbym tutaj pisać o ciekawych rzeczach, często ciekawostkach, związanych z odszkodowaniami. Podzielić się moimi przemyśleniami czy też może udzielić jakieś rady. Drugą gałęzią, której poswięcam sporo uwagi sa sprawy spadkowe: Tak poza tematem bloga zapraszam do zapoznania się z oferta prowadzenia spraw spadkowych. Tak się złożyło, iż poza odszkodowaniami jest to druga gałąź prawa, którą się zajmuję: https://prawospadkowepoznan.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: