Z cyklu ubezpieczeniowe PAJACYKI : Jak zakład ubezpieczeń potrafi uzyskać 50% rabatu na naprawę

man person people emotions
Photo by Gratisography on Pexels.com

Mało rzeczy mnie już dziwi w decyzjach, czy kalkulacjach ubezpieczycieli. Muszę jednak powiedzieć, iż ostatnia wyceną kosztów naprawy, z która się zapoznałem rozbawiła mnie do łez.

Proszę zobaczyć:

IMG_20181113_142615_resized_20181113_022649125

Zdaniem ubezpieczyciela osoba poszkodowana po ustaleniu kosztów naprawy auta otrzyma jeszcze od podmiotu naprawę tę wykonującego 50% rabat.

Z jakiej przyczyny i na podstawie jakich warunków nie wiadomo.

Co ciekawe sam koszt części zamiennych w niniejszej sprawie wyniósł prawie 7000 zł.

Co za tym idzie ubezpieczyciel wierzy w to, iż poszkodowany otrzyma jeszcze prezent od warsztatu naprawczego, który nie tylko naprawi auto bez swoich kosztów, ale jeszcze dopłaci do zakupu części zamiennych.

Nie pozostaje nic innego jak tylko poprosić ubezpieczyciela o podanie adresu tej organizacji charytatywnej!!!

Autor: bartoszkowalak

Nazywam się Bartosz Kowalak i jestem prawnikiem, radcą prawnym, do tego jeszcze wspólnikiem w Kancelarii Adwokacko Radcowskiej Kacprzak Kowalak spółka partnerska w Poznaniu. Kilka informacji więcej można znaleźć na naszej stronie http://www.kacprzak.pl. W zasadzie od początku kariery zawodowej miałem i nadal mam do czynienia z sprawami związanymi z dochodzeniem odszkodowań, czy to za wypadki drogowe, czy inne zdarzenia powodujące, iż u jednej osoby z winy drugiej dochodzi do powstania szkody na osobie lub w majątku. W skrócie można by więc napisać, iż obracam się w dziedzinie, która można by dla potrzeb niniejszego bloga nazwać prawem odszkodowań. Prawem odszkodowań- a więc odpowiedzią na pytanie, kto, za co, komu i ile ma zapłacić, gdy zawinił. Temat ten w zasadzie sprawia mi satysfakcję zawodową, tak więc jest to dziedzina prawa,z która lubię się mierzyć. Dlatego też postanowiłem także poza polem działania jakim jest sądowa wokanda spróbować moich sił także poprzez to medium jakim jest niniejszy blog. Chciałbym tutaj pisać o ciekawych rzeczach, często ciekawostkach, związanych z odszkodowaniami. Podzielić się moimi przemyśleniami czy też może udzielić jakieś rady.

5 myśli na temat “Z cyklu ubezpieczeniowe PAJACYKI : Jak zakład ubezpieczeń potrafi uzyskać 50% rabatu na naprawę”

  1. Dzień dobry, Rabat na cześci jest dośc złożonym problemem i tu niekiedy sądy przyznają ubezpieczycielom rację. O ile rzeczywisćie wykazali oni, iż dane części mogliby kupić u imiennie wskazanego dostawcy. No ale nie sądze, aby jakikolwiek ubezpieczyciel był w stanie dać 50% zniżkę na całej usłudze.

   Polubienie

   1. Jestem ciekawy który legalnie działający i trzymający poziom usług warsztat bierze 50zł netto za rbg za prace blacharskie i lakiernicze. Taką stawkę ma w kosztorysie PZU.

    Polubienie

    1. Panie ŁukaszujJestem w stanie wskazać kilka takich warsztatów, ale należy z Pańskiego zdania wykreślić treść „trzymający poziom usług”, no chyba że ten poziom to poziom ucznia pierwszego roku liceum ogólnokształcącego (z całym szacunkiem dla liceów) naprawiającego samochody po szkodach komunikacyjnych.

     Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s