Notatki policyjne z wypadków są już dostępne dla ubezpieczycieli komunikacyjnych online – WOW!

man wearing black officer uniform
Photo by Rosemary Ketchum on Pexels.com

Bardzo ciekawą funkcję, a co istotne znacznie skracającą czas postępowania likwidacyjnego wprowadził Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Otóż w ramach współpracy UFG z Policją udało się udostępnić, czy raczej udostępniać notatki policyjne sporządzane z miejsca zdarzenia poprzez kanał dostępu on-line.

Z systemu korzysta już większość polskich ubezpieczycieli, jak PZU S.A., Warta, Hestia, Axa czy Link 4.

– To przykład udanej współpracy instytucji branży ubezpieczeniowej z Policją – mówi Małgorzata Ślepowrońska, członek zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. – Dzięki nowej funkcjonalności osoby poszkodowane w wypadkach szybciej otrzymują odszkodowanie. Wypłata świadczenia nie jest już opóźniana przez oczekiwanie ubezpieczyciela na notatkę Policji z miejsca zdarzenia. Czas, w którym dociera ona teraz do firmy ubezpieczeniowej, to średnio siedem minut od chwili skompletowania notatki w systemie SEWiK* – wyjaśnia.”

Więcej w linku.

Autor: bartoszkowalak

Nazywam się Bartosz Kowalak i jestem prawnikiem, radcą prawnym, do tego jeszcze wspólnikiem w Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy Kancelaria Prawna w Poznaniu. Kilka informacji więcej można znaleźć na naszej stronie http://www.prawnikpoznanski.pl. W zasadzie od początku kariery zawodowej miałem i nadal mam do czynienia z sprawami związanymi z dochodzeniem odszkodowań, czy to za wypadki drogowe, czy inne zdarzenia powodujące, iż u jednej osoby z winy drugiej dochodzi do powstania szkody na osobie lub w majątku. W skrócie można by więc napisać, iż obracam się w dziedzinie, która można by dla potrzeb niniejszego bloga nazwać prawem odszkodowań. Prawem odszkodowań- a więc odpowiedzią na pytanie, kto, za co, komu i ile ma zapłacić, gdy zawinił. Temat ten w zasadzie sprawia mi satysfakcję zawodową, tak więc jest to dziedzina prawa,z która lubię się mierzyć. Dlatego też postanowiłem także poza polem działania jakim jest sądowa wokanda spróbować moich sił także poprzez to medium jakim jest niniejszy blog. Chciałbym tutaj pisać o ciekawych rzeczach, często ciekawostkach, związanych z odszkodowaniami. Podzielić się moimi przemyśleniami czy też może udzielić jakieś rady. Drugą gałęzią, której poswięcam sporo uwagi sa sprawy spadkowe: Tak poza tematem bloga zapraszam do zapoznania się z oferta prowadzenia spraw spadkowych. Tak się złożyło, iż poza odszkodowaniami jest to druga gałąź prawa, którą się zajmuję: https://prawospadkowepoznan.pl/

12 myśli na temat “Notatki policyjne z wypadków są już dostępne dla ubezpieczycieli komunikacyjnych online – WOW!”

 1. Im średnio chyba zależy żeby robić coś szybko.Przykład reklamacja do pzu otrzymana przez nich 13 września razem z pełną dokumentacją leczenia zakończonego w roku 2017.Zero odzewu po czym wczoraj przyszło pismo datowane na 9 października”Szanowna Pani,
  Odpowiadając na Pani wystąpienie z dnia 13.09.2018r. informuję, że na obecnym etapie sprawy nie jest możliwe jej rozpatrzenie i udzielenie odpowiedzi.
  Wyjaśniam, że przyczyną powstałego opóźnienia jest brak wyniku badania na które skierowało Panią PZU SA.
  Odpowiedź na przesłane wystąpienie zostanie udzielona nie później niż w ciągu 60 dni od dnia otrzymania przez PZU SA wystąpienia.”
  Przede wszystkim ustawa reguluje taka sytuację tylko w wyjątkowych i skomplikowanych sprawach a tu żadna skomplikowana sprawa dokumentacje otrzymali kompletną,leczenie po półtorej roku od wypadku zostało zakończone.To już po prostu zakrawa na kpinę.

  Polubienie

   1. Ciekawsze jest to że po informacji ze w dokumenacji sporządzonej przez lekarzy pzu znajdują się wyniki badań których fizycznie nie wykonano a na podstawie których pzu wydało decyzję nie widzą w tym żadnego problemu.” Jak wynika z opinii medycznej zwrot kosztów leczenia się nie należy.” to tak zwana dobra zmiana…

    Polubione przez 1 osoba

 2. Ciekawi mnie, jak sprawne rzeczywiście jest to rozwiązanie w praktyce, bo nie raz spotykam się, że notatki te trzeba jednak ubezpieczycielom dostarczyć.

  Polubienie

  1. Niestety ubezpieczycielowi nie zależy na szybkiej likwidacji tylko na likwidacji jak najniższym kosztem. Kilka razy już się spotkałem z tym że ubezpieczyciel twierdził że czeka na notatkę mimo że już dawno była w jego posiadaniu.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: