Jak pozwać Gefion Insurance A/S

Gefion Insurance jak pozwaćNiewątpliwie funkcjonowanie Polski w strukturach Unii Europejskiej jest dla obywateli RP korzystne. Niemniej jednak to co korzystne nie zawsze jest prostsze.

Tak tez jest i z tytułową spółka ubezpieczeniową.

Zasada wolnej konkurencji w Unii Europejskiej pozwala zakładom ubezpieczeń z każdego kraju członkowskiego na sprzedaż polis na terytorium Państw wchodzących w skład UE, a nie koniecznie będącym Państwem siedzimy towarzystwa ubezpieczeniowego.

O ile przy zakupie polisy nie ma jeszcze większego problemu, system sprzedaży jest bowiem zwykle skonstruowany w taki sposób, aby ubezpieczyciel jak najwygodniej mógł swoją polisę sprzedać, to schody zaczynają sie przy konieczności wyegzekwowania roszczenia o zagranicznego ubezpieczyciela.

Nie jest tutaj wyjątkiem duńska firma ubezpieczeniowa, która w ostatnim czasie zaczęła rozpychać się na polskim rynku polis OC.

Mowa tutaj o Gefion Insurance A/S, która sprzedaje polisy za pośrednictwem spółki Polin sp. z o.o.

Natomiast procedura likwidacji szkody jest tu trochę bardziej skomplikowana.

Procesem likwidacji szkody zajmuje się spółka Crawford Polska Sp. z o.o.

Zgodnie z informacjami posiadanymi przez Komisję Nadzoru Finansowego, to ona jest przedstawicielem Gefion Insurance do spraw roszczeń w Polsce.

Gdyby jednak działający w imieniu Gefion ich przedstawiciel Crawford Polska sp zoo wydał decyzje odmowną lub inną obniżającą w sposób, z którym się nie zgadzamy, to pozwać musimy nie tę spółkę, ale samego ubezpieczyciela.

Nie ma przy tym konieczności kierowania pozwu do Danii.

Ewentualny pozew należy kierować pozywając Gefion Insurance, ale można jako adres do doręczeń adres jej przedstawiciela do spraw roszczeń w Polsce = Crawford Polska Sp. z o.o. W takiej konfiguracji nie zachodzi też konieczność tłumaczenia pozwu przeciwko Gefion na język duński.

 

Reklamy

Autor: bartoszkowalak

Nazywam się Bartosz Kowalak i jestem prawnikiem, radcą prawnym, do tego jeszcze wspólnikiem w Kancelarii Adwokacko Radcowskiej Kacprzak Kowalak spółka partnerska w Poznaniu. Kilka informacji więcej można znaleźć na naszej stronie http://www.kacprzak.pl. W zasadzie od początku kariery zawodowej miałem i nadal mam do czynienia z sprawami związanymi z dochodzeniem odszkodowań, czy to za wypadki drogowe, czy inne zdarzenia powodujące, iż u jednej osoby z winy drugiej dochodzi do powstania szkody na osobie lub w majątku. W skrócie można by więc napisać, iż obracam się w dziedzinie, która można by dla potrzeb niniejszego bloga nazwać prawem odszkodowań. Prawem odszkodowań- a więc odpowiedzią na pytanie, kto, za co, komu i ile ma zapłacić, gdy zawinił. Temat ten w zasadzie sprawia mi satysfakcję zawodową, tak więc jest to dziedzina prawa,z która lubię się mierzyć. Dlatego też postanowiłem także poza polem działania jakim jest sądowa wokanda spróbować moich sił także poprzez to medium jakim jest niniejszy blog. Chciałbym tutaj pisać o ciekawych rzeczach, często ciekawostkach, związanych z odszkodowaniami. Podzielić się moimi przemyśleniami czy też może udzielić jakieś rady.

4 myśli na temat “Jak pozwać Gefion Insurance A/S”

 1. Ten ubepycziel, to to maskara, już ponad 2 miesiąca czekam na wypłatę odszkodowania.! Cała ta ich informacja nadaje się do zgłoszenia sprawy do rzecznika finansowego.. Jak tacy ubezpieczyciele mają działać, to masakra.

  Polubienie

  1. Zastanawiam się, czy można w razie szkody wyrządzonej przez sprawcę ubezpieczonego z tytułu OC w Gefion pozwać samego sprawcę? Czy obowiązek dopozwania ubezpieczyciela w takiej sytuacji należy do poszkodowanego, czy też niech sprawca sobie szuka swojego ubezpieczyciela i go dopozywa? Jeśli sprawcy zaczęliby dostawać pozwy i byli by zmuszeni do szukania prawnika celem dalszych działań to szybko przestali by się ubezpieczać w tej firmie

   Polubienie

   1. Nie ma przeszkód aby pozwać samego sprawcę, aczkolwiek raczej jestem sceptyczny co do takich rozwiązań. a) sprawca i tak zawiadomi Gefion o sprawie i ten przystapi jako intwerwenient b) osoba fizyczna w procesie o odszkodowanie troche komolikuje sprawę, sąd chociazby psychologicznie inaczej patrzy na pozwana isntytucje finansową, a inaczej na kowalskiego.

    Więc osobiscie raczej nie pozywam nigdy sprawcy jezeli można pozwac ubezpieczyciela.

    Co do samego Gefionu, to raczej bym sie nie obawiał ryzyk zwiazanych z odzyskaniem naleznego odszkodowania po szkodzie, ale fakt iż sytuacja, w której likwidacja szkody prowadzona jest z Wielkiej Brytanii, a spółka jest w Danii jest dezorientujący i nie zapewnia sprawnej komunikacji.

    Polubienie

  2. Skarga może być dbrym rozwiazaniem, jezeli praktyki rynkowe zostaną uznane za naruszające interesy ubezpieczonych, to być może zostanie nałozona kara na tego ubezpieczyciela. Natomiast w indywidualnej sprawie pozostaje sąd.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s