Zawsze poddawaj w wątpliwość, to co do Ciebie pisze zakład ubezpieczeń!!!

 

Niewątpliwie większość czytających niniejszego bloga, to osoby poszkodowane, które dochodzą odszkodowania, zadośćuczynienia od zakładów ubezpieczeń.

Siła rzeczy większość czytelników jest nastawiona wobec ubezpieczycieli w sposób nieprzychylny i po prawdzie trochę roszczeniowy.

Staram się zatem trochę na tym blogu proponować te emocję i trochę tłumaczyć taką a nie inna decyzje ubezpieczyciela.

Niekiedy jednak Klient pokazuje mi taka oto decyzję i ręce mi opadają:

IMG_20181114_140502_resized_20181114_024238869

Tytułem wyjaśnienia.

Klienta obywatelka Ukrainy brała udział w wypadku jako pasażerka pojazdu. w wyniku tego wypadku doznała bardzo poważnych urazów, łącznie z złamaniem kręgosłupa. W zasadzie świat jej się przewrócił do góry nogami.

Winę za spowodowanie wypadku ponosił kierowca.

Tak jak potrafiła zgłosiła więc roszczenie jednemu z ubezpieczycieli.

W odpowiedzi otrzymała decyzję odmowną, gdzie ubezpieczyciela wskazał, iż nie widzi możliwości wypłaty odszkodowania, gdyż polisa NW obejmuje swoim zakresem tylko kierowcę.

Oczywiście w tej konkretnej sprawie polisa NW ma marginalne wręcz znaczenie, kluczowa jest odpowiedzialność z tytułu polisy OC sprawcy.

Tymczasem po pierwsze ubezpieczyciel, być może wykorzystując fakt, iż poszkodowanym jest obcokrajowiec- Ukrainka, po pierwsze zakwalifikował szkodę jako szkodę z polisy NW. Po drugie nawet się nie zająknął i nie poinformował poszkodowanej, iż w zasadzie przysługuje jej roszczenie z tytułu OC.

Jak dla mnie absolutnie nieetyczne zachowanie ze strony zakładu ubezpieczeń.

Dlatego tez drogi Czytelniku tak jak w tytule niniejszego posta: zawsze poddawaj w wątpliwość, to co do Ciebie pisze ubezpieczyciel.

 

 

 

Mam nadzieję, iż moja praca w jakikolwiek sposób pomogła w twojej sprawie odszkodowawczej, czy w ocenie twoich szans na uzyskanie należytego zadośćuczynienia od zakładu ubezpieczeń. Jeżeli tak, to się cieszę. Możesz zostawić komentarz lub poszperać po blogu w poszukiwaniu innych tematów związanych z dochodzeniem odszkodowań. Jeżeli nie czujesz się na siłach by prowadzić samemu spor z ubezpieczalniom zapraszam do kontaktu z moją osobą.

Z wyrazami szacunku

Bartosz Kowalak

Kancelaria Prawna 

795777519

ul. Mickiewicza 18a/3 Poznań 

www.prawnikpoznanski.pl

 

Reklama

Autor: bartoszkowalak

Nazywam się Bartosz Kowalak i jestem prawnikiem, radcą prawnym, do tego jeszcze wspólnikiem w Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy Kancelaria Prawna w Poznaniu. Kilka informacji więcej można znaleźć na naszej stronie http://www.prawnikpoznanski.pl. W zasadzie od początku kariery zawodowej miałem i nadal mam do czynienia z sprawami związanymi z dochodzeniem odszkodowań, czy to za wypadki drogowe, czy inne zdarzenia powodujące, iż u jednej osoby z winy drugiej dochodzi do powstania szkody na osobie lub w majątku. W skrócie można by więc napisać, iż obracam się w dziedzinie, która można by dla potrzeb niniejszego bloga nazwać prawem odszkodowań. Prawem odszkodowań- a więc odpowiedzią na pytanie, kto, za co, komu i ile ma zapłacić, gdy zawinił. Temat ten w zasadzie sprawia mi satysfakcję zawodową, tak więc jest to dziedzina prawa,z która lubię się mierzyć. Dlatego też postanowiłem także poza polem działania jakim jest sądowa wokanda spróbować moich sił także poprzez to medium jakim jest niniejszy blog. Chciałbym tutaj pisać o ciekawych rzeczach, często ciekawostkach, związanych z odszkodowaniami. Podzielić się moimi przemyśleniami czy też może udzielić jakieś rady. Drugą gałęzią, której poswięcam sporo uwagi sa sprawy spadkowe: Tak poza tematem bloga zapraszam do zapoznania się z oferta prowadzenia spraw spadkowych. Tak się złożyło, iż poza odszkodowaniami jest to druga gałąź prawa, którą się zajmuję: https://prawospadkowepoznan.pl/

3 myśli na temat “Zawsze poddawaj w wątpliwość, to co do Ciebie pisze zakład ubezpieczeń!!!”

  1. Robią bo mogą i nic im za to nie zrobią. W Polsce każdy poszkodowany jest roszczeniowy dla TU. Powinien sobie we własnym zakresie szkodę zlikwidować a nie zawracać głowę sprawcy i jego ubezpieczycielowi.

    Polubienie

  2. „Zawsze poddawaj w wątpliwość, to co do Ciebie pisze ubezpieczyciel.” To powinien być obowiązkowy nadruk na każdej polisie i każdym piśmie z każdego zakładu ubezpieczeń. Coś jak nadruki na papierosach.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: