Jak ubezpieczyciel liczy zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu, co do grosza.

Radcowie Prawni Joanna Jędrzejewska i Bartosz Kowalak

 

Wpis trochę z cyklu ubezpieczeniowych pajacyków. Bo nie mogłem powstrzymać się od śmiechu, gdy dostałem taką tabelę jak poniżej- załączoną do decyzji o wypłacie zadośćuczynienia. I faktycznie stanowiącą jej uzasadnienie.

O przyczynach dlaczego ubezpieczyciela tak robią pisałem już kiedyś w tym wpisie: LINK

więc tylko, krótko przypomnę, iż jest to moim zdaniem błędna interpretacja wytycznych KNF-u., które nakazują ubezpieczyciela przy wydawaniu decyzji nie kierować się tylko uszczerbkiem na zdrowiu.

Jak widać z poniżej tabeli niektóre zakłady ubezpieczeń oderwanie kwoty przyznawanego odszkodowania od uszczerbku doprowadziły do takiej perfekcji, iż nakazują uwzględniać swoim likwidatorom, takie parametry osoby poszkodowanej jak: stopień rozpoznawalności osoby poszkodowanej na szczeblu międzynarodowym, lub lokalnym. Uwzględniają 5% zwyżkę zadośćuczynienia za stres u kobiety i 4% u mężczyzny.

Co ciekawe prowadzi, to do takich absurdów jak przyznanie, na poniższym przykładzie: 46,80 zł za niemożność korzystania z rozrywek, czy 93,60 zł za fakt bycia osobą niepubliczną.

IMG_20190225_122346_resized_20190225_122428459

Mam nadzieję, iż moja praca w jakikolwiek sposób pomogła w twojej sprawie odszkodowawczej, czy w ocenie twoich szans na uzyskanie należytego zadośćuczynienia od zakładu ubezpieczeń. Jeżeli tak, to się cieszę. Możesz zostawić komentarz lub poszperać po blogu w poszukiwaniu innych tematów związanych z dochodzeniem odszkodowań. Jeżeli nie czujesz się na siłach by prowadzić samemu spor z ubezpieczalniom zapraszam do kontaktu z moją osobą.

Z wyrazami szacunku

Bartosz Kowalak

Kancelaria Prawna 

795777519

ul. Mickiewicza 18a/3 Poznań 

www.prawnikpoznanski.pl

Reklama

Autor: bartoszkowalak

Nazywam się Bartosz Kowalak i jestem prawnikiem, radcą prawnym, do tego jeszcze wspólnikiem w Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy Kancelaria Prawna w Poznaniu. Kilka informacji więcej można znaleźć na naszej stronie http://www.prawnikpoznanski.pl. W zasadzie od początku kariery zawodowej miałem i nadal mam do czynienia z sprawami związanymi z dochodzeniem odszkodowań, czy to za wypadki drogowe, czy inne zdarzenia powodujące, iż u jednej osoby z winy drugiej dochodzi do powstania szkody na osobie lub w majątku. W skrócie można by więc napisać, iż obracam się w dziedzinie, która można by dla potrzeb niniejszego bloga nazwać prawem odszkodowań. Prawem odszkodowań- a więc odpowiedzią na pytanie, kto, za co, komu i ile ma zapłacić, gdy zawinił. Temat ten w zasadzie sprawia mi satysfakcję zawodową, tak więc jest to dziedzina prawa,z która lubię się mierzyć. Dlatego też postanowiłem także poza polem działania jakim jest sądowa wokanda spróbować moich sił także poprzez to medium jakim jest niniejszy blog. Chciałbym tutaj pisać o ciekawych rzeczach, często ciekawostkach, związanych z odszkodowaniami. Podzielić się moimi przemyśleniami czy też może udzielić jakieś rady. Drugą gałęzią, której poswięcam sporo uwagi sa sprawy spadkowe: Tak poza tematem bloga zapraszam do zapoznania się z oferta prowadzenia spraw spadkowych. Tak się złożyło, iż poza odszkodowaniami jest to druga gałąź prawa, którą się zajmuję: https://prawospadkowepoznan.pl/

Jeden komentarz na temat “Jak ubezpieczyciel liczy zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu, co do grosza.”

  1. Ja ostatnia szkodę spowodowana przez klienta narodowego ubezpieczyciela zlikwidowalem na miejscu zgodnie z prawem stosowanym przez TU czyli duży moze więcej. Pan nie dyskutowal tylko grzecznie zapłacił i pojechał w swoją stronę…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: