Nowy wspaniały Świat

TheMatrix
Dread83 from it [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)%5D, via Wikimedia Commons

W zasadzie w dniu wczorajszym zbiegły mi się dwie informacje, które skłoniły mnie do niniejszego wpisu.

Najpierw po ostatnim wypadzie wakacyjnym skorzystałem z możliwości utworzenia tzw. backupu zdjęć na serwerach firmy będącej wielkorządca światowego internetu. Mimo że mogłem się tego spodziewać, to i tak dość się zdziwiłem gdy dostałem powiadomienie o utworzeniu automatycznych, krótkich prezentacji moich zdjęć- zawierających informację o ich temacie. Przy czym nie mam i nie korzystam z geolokalizacji zdjęć w aparacie. System więc albo sam porównał treść zdjęć z bazą danych w internecie i określił – prawidłowo, co ja na tym zdjęciu widzę, albo też umiejętnie mnie śledził, pod kątem wyszukiwania w internecie, co chcę obejrzeć i gdzie bookuje nocleg. No cóż matrix ?!

Wieczorem natomiast dotarł do mnie news, o wprowadzeniu przez jednego z ubezpieczycieli ( Link 4) specjalnej aplikacji, której zadaniem będzie zliczanie pokonanego dystansu, analiza stylu jazdy, bezpiecznie i przepisowo pokonanych kilometrów. Słowem program będzie badał, czy kierowca swoim zaufaniem stwarza większe lub mniejsze ryzyko powstania szkody na drodze.
Aplikacja na razie nie będzie miała przełożenia, na to co najbardziej interesuje kierowców, czyli wysokość składki ubezpieczeniowej.

Słowem matrix wkracza także do ubezpieczeń. Co prawda tego typu działanie, na razie dobrowolne, budzi pewne kontrowersje, to jednak ja osobiście znalazłbym uzasadnienie, dla przyjęcia regulacji pozwalających na masowość tego typu badań i powiązanie ich wyników z kosztem produktu ubezpieczeniowego. Przynajmniej jeżeli chodzi o sposób korzystania z samochodu. Tak naprawdę tego typu wyniki byłyby bardziej miarodajne niż nabywanie na podstawie tabel bonus-malus procentowych zniżek składki za lata bezszkodowe – a w zasadzie są tym samym.
Oczywiście bardziej kontrowersyjna byłaby kwestia uzależniania dostępności i cen polis na rynku ubezpieczeń osobowych.

W każdym razie rynek ubezpieczeń czeka rewolucyjna zmiana, a już za rogiem czai się kolejne wyzwanie jakim będą samochody autonomiczne.

Mam nadzieję, iż moja praca w jakikolwiek sposób pomogła w twojej sprawie odszkodowawczej, czy w ocenie twoich szans na uzyskanie należytego zadośćuczynienia od zakładu ubezpieczeń. Jeżeli tak, to się cieszę. Możesz zostawić komentarz lub poszperać po blogu w poszukiwaniu innych tematów związanych z dochodzeniem odszkodowań. Jeżeli nie czujesz się na siłach by prowadzić samemu spor z ubezpieczalnią zapraszam do kontaktu z moją osobą.

Z wyrazami szacunku

Bartosz Kowalak

Kancelaria Prawna

795777519

ul. Mickiewicza 18a/3 Poznań

www.prawnikpoznanski.pl

Autor: bartoszkowalak

Nazywam się Bartosz Kowalak i jestem prawnikiem, radcą prawnym, do tego jeszcze wspólnikiem w Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy Kancelaria Prawna w Poznaniu. Kilka informacji więcej można znaleźć na naszej stronie http://www.prawnikpoznanski.pl. W zasadzie od początku kariery zawodowej miałem i nadal mam do czynienia z sprawami związanymi z dochodzeniem odszkodowań, czy to za wypadki drogowe, czy inne zdarzenia powodujące, iż u jednej osoby z winy drugiej dochodzi do powstania szkody na osobie lub w majątku. W skrócie można by więc napisać, iż obracam się w dziedzinie, która można by dla potrzeb niniejszego bloga nazwać prawem odszkodowań. Prawem odszkodowań- a więc odpowiedzią na pytanie, kto, za co, komu i ile ma zapłacić, gdy zawinił. Temat ten w zasadzie sprawia mi satysfakcję zawodową, tak więc jest to dziedzina prawa,z która lubię się mierzyć. Dlatego też postanowiłem także poza polem działania jakim jest sądowa wokanda spróbować moich sił także poprzez to medium jakim jest niniejszy blog. Chciałbym tutaj pisać o ciekawych rzeczach, często ciekawostkach, związanych z odszkodowaniami. Podzielić się moimi przemyśleniami czy też może udzielić jakieś rady. Drugą gałęzią, której poswięcam sporo uwagi sa sprawy spadkowe: Tak poza tematem bloga zapraszam do zapoznania się z oferta prowadzenia spraw spadkowych. Tak się złożyło, iż poza odszkodowaniami jest to druga gałąź prawa, którą się zajmuję: https://prawospadkowepoznan.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: