Stop zakazowi cesji! Czyżby czekał nas STRAJK laweciarzy?

47254478_327862201142455_2615558461047439360_n

Jeszcze w końcówce ubiegłego roku komentując projekt nowelizacji Ustawy mającej regulować rynek Kancelarii odszkodowawczych zauważyłem, iż część przepisów dotknie nie tylko pośredników odszkodowawczych, ale również warsztaty samochodowe.

Szerzej na ten temat pisałem TU i Tu.

Wczoraj jeden z Czytelników bloga poprosił mnie o udostępnienie grupy facebookowej poświęconej wywarciu presji na parlamentarzystach aby kontrowersyjny zapis dotyczący wprowadzenia zakazu cesji roszczeń odszkodowawczych nie przeszedł procedury legislacyjnej.

Tak więc na prośbę Czytelnika zostawiam link do grupy : https://www.facebook.com/STOPzakazowiCESJI/

Zmiany można popierać lub nie, ale na pewno warto poznać rację zainteresowanych.

Obserwując wpisy na grupie można zauważyć, iż przedsiębiorcy z branży motoryzacyjnej już rozpoczęli protesty. Między innymi w Warszawie odbyły się pikiety, a z treści komentarzy wynika, iż szykują się dalsze akcje protestacyjne.

Autor: bartoszkowalak

Nazywam się Bartosz Kowalak i jestem prawnikiem, radcą prawnym, do tego jeszcze wspólnikiem w Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy Kancelaria Prawna w Poznaniu. Kilka informacji więcej można znaleźć na naszej stronie http://www.prawnikpoznanski.pl. W zasadzie od początku kariery zawodowej miałem i nadal mam do czynienia z sprawami związanymi z dochodzeniem odszkodowań, czy to za wypadki drogowe, czy inne zdarzenia powodujące, iż u jednej osoby z winy drugiej dochodzi do powstania szkody na osobie lub w majątku. W skrócie można by więc napisać, iż obracam się w dziedzinie, która można by dla potrzeb niniejszego bloga nazwać prawem odszkodowań. Prawem odszkodowań- a więc odpowiedzią na pytanie, kto, za co, komu i ile ma zapłacić, gdy zawinił. Temat ten w zasadzie sprawia mi satysfakcję zawodową, tak więc jest to dziedzina prawa,z która lubię się mierzyć. Dlatego też postanowiłem także poza polem działania jakim jest sądowa wokanda spróbować moich sił także poprzez to medium jakim jest niniejszy blog. Chciałbym tutaj pisać o ciekawych rzeczach, często ciekawostkach, związanych z odszkodowaniami. Podzielić się moimi przemyśleniami czy też może udzielić jakieś rady. Drugą gałęzią, której poswięcam sporo uwagi sa sprawy spadkowe: Tak poza tematem bloga zapraszam do zapoznania się z oferta prowadzenia spraw spadkowych. Tak się złożyło, iż poza odszkodowaniami jest to druga gałąź prawa, którą się zajmuję: https://prawospadkowepoznan.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: