Liberty Ubezpieczenia znika z rynku

Co prawda oddział hiszpańskiej firmy ubezpieczeniowej Liberty Seguros y Reaseguros s.a. , która w Polsce działała pod firmą Liberty Ubezpieczenia nie miała dużego udziału w rynku ubezpieczeń w Polsce, to jednak sprawy przeciwko tej firmie również przewijały się sród spraw prowadzonych przez moją Kancelarię.

W każdym razie jak donosi Gazeta Wyborcza inna spółka z rynku ubezpieczeń mająca francuskie korzenie  AXA sfinalizowała właśnie transakcję przejęcia Liberty Ubezpieczenia. Wartość transakcji jak donosi gazeta wyniosła 101,3 mln zł (23,5 mln euro).

Warto odnotować, iż jest to kolejne przejęcie w ostatnim czasie jakiego dokonała grupa AXA. Jakiś czas temu z rynku zniknęły bowiem oferty BRE Ubezpieczenia, który to ubezpieczyciel został przejęty przez AXę.

W wyniku przejęcia Liberty Ubezpieczenia AXA zwiększa udział w rynku ubezpieczeń majątkowych z 3 do 4,8 proc. i będzie szóstym towarzystwem majątkowym w Polsce.

Autor: bartoszkowalak

Nazywam się Bartosz Kowalak i jestem prawnikiem, radcą prawnym, do tego jeszcze wspólnikiem w Kowalak Jędrzejewska i Partnerzy Kancelaria Prawna w Poznaniu. Kilka informacji więcej można znaleźć na naszej stronie http://www.prawnikpoznanski.pl. W zasadzie od początku kariery zawodowej miałem i nadal mam do czynienia z sprawami związanymi z dochodzeniem odszkodowań, czy to za wypadki drogowe, czy inne zdarzenia powodujące, iż u jednej osoby z winy drugiej dochodzi do powstania szkody na osobie lub w majątku. W skrócie można by więc napisać, iż obracam się w dziedzinie, która można by dla potrzeb niniejszego bloga nazwać prawem odszkodowań. Prawem odszkodowań- a więc odpowiedzią na pytanie, kto, za co, komu i ile ma zapłacić, gdy zawinił. Temat ten w zasadzie sprawia mi satysfakcję zawodową, tak więc jest to dziedzina prawa,z która lubię się mierzyć. Dlatego też postanowiłem także poza polem działania jakim jest sądowa wokanda spróbować moich sił także poprzez to medium jakim jest niniejszy blog. Chciałbym tutaj pisać o ciekawych rzeczach, często ciekawostkach, związanych z odszkodowaniami. Podzielić się moimi przemyśleniami czy też może udzielić jakieś rady. Drugą gałęzią, której poswięcam sporo uwagi sa sprawy spadkowe: Tak poza tematem bloga zapraszam do zapoznania się z oferta prowadzenia spraw spadkowych. Tak się złożyło, iż poza odszkodowaniami jest to druga gałąź prawa, którą się zajmuję: https://prawospadkowepoznan.pl/

2 myśli na temat “Liberty Ubezpieczenia znika z rynku”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: