
Zawsze pod koniec roku i na początku poprzedniego radio, czy telewizja informuje o wyprzedażach samochodów z poprzedniego rocznika. Rocznik, wiek pojazdu jest bowiem jedną z najbardziej istotnych okoliczności branych pod uwagę przy otwieraniu portfela przez potencjalnego nabywcę auta.
Na wartość tę nie tylko wpływa rocznik, ale i miesiące danego roku.
Co wydaje się raczej oczywiste, jezeli kupiliśmy auto na zimowej wyprzedazy i zarejestrowalismy je w sylwestra, to jego wartość jest ciut większa, niż auto z tego samego rocznika, ktore jeżdzi już po szosach przez 11 miesięcy.
Z tego tytułu programy eksperckie przewidują także wprowadzenie korekty.
Korekta z tytułu daty pierwszej rejestracji jest ujemną, gdy pierwsza rejestracja dokonywana jest w miesiącach przed 15 maja określonego roku i jest dodatnią w sytuacji, gdy rejestracja ta dokonywana jest po tej dacie w miesiącach drugiego półrocza. Czynnik daty pierwszej rejestracji wpływa na średnią cenę pojazdu na rynku krajowym, a wartość korekty określana jest kwotowo.
O korektach można rownież poczytać pod tymi linkami: JEDEN i DRUGI, , TRZECI. i CZWARTY. i PIĄTY. i SZÓSTY.I SIÓDMY I ÓŚMY I DZIEWIĄTY I DZIEŚIĄTY I JEDENASTY
Mam nadzieję, iż moja praca w jakikolwiek sposób pomogła w twojej sprawie odszkodowawczej, czy w ocenie twoich szans na uzyskanie należytego zadośćuczynienia od zakładu ubezpieczeń. Jeżeli tak, to się cieszę. Możesz zostawić komentarz lub poszperać po blogu w poszukiwaniu innych tematów związanych z dochodzeniem odszkodowań. Jeżeli nie czujesz się na siłach by prowadzić samemu spor z ubezpieczalniom zapraszam do kontaktu z moją osobą.
Z wyrazami szacunku
Bartosz Kowalak
Kancelaria Prawna
795777519
ul. Mickiewicza 18a/3 Poznań
Witam.
Co w takim razie z pojazdami wyprodukowanymi w ostatnich dniach danego roku, a zarejestrowanymi w roku kolejnym? Jaki rodzaj korekty powinien być stosowany?
PolubieniePolubienie